Art. 38. Przedsiębiorcy telekomunikacyjni są obowiązani do wdrożenia proporcjonalnych środków organizacyjnych i technicznych mających na celu zapobieganie nadużyciom w komunikacji elektronicznej i ich zwalczanie, o których mowa w art. 3 ust. 1:
1) pkt 1 i 2 – w terminie 6 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy;
2) pkt 3 i 4 – w terminie 12 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy.