1. Badanie okresowe przeprowadzane w toku eksploatacji urządzeń technicznych objętych dozorem technicznym pełnym ma na celu sprawdzenie, czy:
1) zrealizowano zalecenia zamieszczone w protokole z poprzedniego badania;
2) nie powstały uszkodzenia lub nie nastąpiły zmiany stanu technicznego urządzenia mające wpływ na bezpieczeństwo jego eksploatacji;
3) elementy bezpieczeństwa i urządzenia ochronne są zainstalowane i pracują prawidłowo;
4) napisy ostrzegawcze, instrukcje i informacje są umieszczone na urządzeniu oraz są czytelne i zrozumiałe;
5) urządzenie wymaga naprawy;
6) zostały przeprowadzone pomiary, o których mowa w § 22 ust. 1. 2. Zakres badania okresowego obejmuje:
1) identyfikację urządzenia i sprawdzenie jego oznakowania;
2) sprawdzenie:
a) księgi rewizyjnej i dziennika konserwacji urządzenia,
b) protokołów pomiarów, o których mowa w § 22 ust. 1, w zakresie terminów ich ważności,
c) zaświadczeń kwalifikacyjnych osoby konserwującej oraz osoby obsługującej urządzenie, jeżeli uczestniczą w badaniu;
3) oględziny urządzenia w miejscach dostępnych;
4) przeprowadzenie prób funkcjonowania urządzenia z obciążeniem wystarczającym do stwierdzenia, że sterowanie i ruchy robocze są prawidłowe oraz że mechanizmy i urządzenia zabezpieczające i ochronne działają prawidłowo. 3. W przypadku dźwigów – próby, o których mowa w ust. 2 pkt 4, przeprowadza się bez obciążenia.