Do badań laboratoryjnych i pomiarów wykonywanych przez stacje sanitarno-epidemiologiczne, zleconych i nie- zrealizowanych przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia, stosuje się przepisy dotychczasowe.