1. W toku eksploatacji urządzeń WDT przeprowadza badania:
1) odbiorcze;
2) okresowe;
3) doraźne:
a) eksploatacyjne,
b) kontrolne,
c) powypadkowe lub poawaryjne. 2. Formy dozoru technicznego oraz maksymalne terminy badań okresowych i doraźnych kontrolnych są określone w załączniku nr 2 do rozporządzenia.