Organami okręgowej izby lekarsko-weterynaryjnej są:
1) okręgowy zjazd lekarzy weterynarii;
2) okręgowa rada lekarsko-weterynaryjna;
3) okręgowa komisja rewizyjna;
4) okręgowy sąd lekarsko-weterynaryjny;
5) okręgowy rzecznik odpowiedzialności zawodowej.
Treść przepisu