1. Sędzia-komisarz kieruje tokiem postępowania restrukturyzacyjnego,
sprawuje nadzór nad czynnościami nadzorcy sądowego i zarządcy, oznacza czynności,
których wykonywanie przez nadzorcę sądowego albo zarządcę jest niedopuszczalne
bez jego zezwolenia lub bez zezwolenia rady wierzycieli, jak również zwraca uwagę
na popełnione przez nich uchybienia.
2. Sędzia-komisarz i nadzorca albo zarządca mogą porozumiewać się
w sprawach dotyczących postępowania restrukturyzacyjnego bezpośrednio oraz z użyciem środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość, w szczególności przez telefon, faks lub pocztę elektroniczną.