Art. 17. 1. Psycholog ma prawo i obowiązek doskonalenia zawodowego
w różnych formach kształcenia podyplomowego.
2. Kształcenie podyplomowe mogą prowadzić:
1) jednostki organizacyjne upoważnione do tego na mocy odrębnych przepisów;
2) inne jednostki organizacyjne i osoby fizyczne po uzyskaniu zezwolenia.
3. Krajowa Rada Psychologów w porozumieniu z Komisją Ekspertów określa
standardy kształcenia podyplomowego.
4. Minister właściwy do spraw edukacji wydaje zezwolenia na prowadzenie
kształcenia podyplomowego dla podmiotów określonych w ust. 2 pkt 2,
uwzględniając standardy określone w ust. 3.
5. Minister właściwy do spraw edukacji wydając zezwolenie, o którym mowa
w ust. 4, zasięga opinii ministra właściwego ze względu na kierunek kształcenia
podyplomowego.