1. Dowódca jednostki wojskowej, w której żołnierz pełni służbę, może czasowo delegować żołnierza na okres do 3 miesięcy do wykonywania zadań w innej jednostce wojskowej. 2. Dowódca jednostki wojskowej, w której żołnierz pełni służbę, może skierować żołnierza do wykonywania zadań poza jednostką wojskową.