1. Zdającemu, który nie zdał egzaminu, ale otrzymał pozytywną ocenę z co najmniej jednego wymogu egzami- nacyjnego, przysługuje prawo jednokrotnego przystąpienia do egzaminu poprawkowego, niepóźniej jednak niż do końca roku kalendarzowego następującego po roku, w którym egzamin został przeprowadzony. 2. Zakres egzaminu poprawkowego obejmuje sprawdzenie wiedzy i umiejętności z wymogów egzaminacyjnych, z których w trakcie egzaminu zdający otrzymał ocenę negatywną. 3. Do egzaminu poprawkowego stosuje się odpowiednio przepisy § 7–15 i § 18.