1. Z dniem utworzenia Akademii żołnierze Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu, którzy kształcą się na studiach na kierunku lekarskim w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, stają się żoł- nierzami Akademii. 2. Żołnierze, którzy rozpoczęli kształcenie na studiach na kierunku lekarskim w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi przed rokiem akademickim 2027/2028, kontynuują to kształcenie w tym uniwersytecie na podstawie dotychczasowych przepisów. 3. Nabór na studia na kierunku lekarskim na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w roku akademickim 2026/2027 oraz kształcenie studentów przyjętych na te studia prowadzi Uniwersytet Medyczny w Łodzi na podstawie prze- pisów dotychczasowych. 4. Minister Obrony Narodowej w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw zdrowia ustala i przekazuje Uniwer- sytetowi Medycznemu w Łodzi subwencję na działalność dydaktyczną związaną z kształceniem żołnierzy w przypadkach, o których mowa w ust. 2 i 3. 5. Umowy określające warunki zwrotu poniesionych kosztów na utrzymanie i naukę w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, których stroną była Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu, stają się umowami, których stroną jest Akademia.