Agencja płatnicza, podmioty wdrażające, podmiot wdrażający instrument finansowy, instytucje pośredniczące, LGD oraz organy administracji rządowej i jednostki organizacyjne podległe organom administracji rządowej lub przez nie nadzorowane, a także organy samorządu terytorialnego, współpracują przy realizacji zadań związanych z realizacją Planu.
Art. 14a. 1. Krajowa Stacja Chemiczno-Rolnicza oraz podlegające jej okręgowe stacje chemiczno-rolnicze tworzą i prowadzą bazę danych zawierającą wyniki badań agrochemicznych w celu, o którym mowa w art. 140 ust. 1 zdanie pierwsze rozporządzenia 2021/2115. 2. Badania agrochemiczne są wykonywane na podstawie planu opracowanego przez instytucję zarządzającą i przekazanego Krajowej Stacji Chemiczno-Rolniczej. 3. Plan, o którym mowa w ust. 2:
1) jest przekazywany do dnia 30 czerwca roku poprzedzającego rok, w którym mają być wykonane badania agrochemiczne ujęte w tym planie;
2) zawiera:
a) zakres parametrów, które będą podlegały badaniom agrochemicznym,
b) metody, zgodnie z którymi zostaną wykonane badania agrochemiczne,
c) liczbę obiektów pomiarowych, w których zostaną wykonane badania agrochemiczne,
d) terminy wykonania badań agrochemicznych. Rozdział 3 Przepisy ogólne dotyczące pomocy
Treść przepisu