sygn. I SA/Op 390/26 23 czerwca 2026 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu

Postanowienie - I SA/Op 390/26 - Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu - z dnia 23 czerwca 2026

Teza
Odrzucono sprzeciw. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu w składzie następującym: Przewodniczący: sędzia WSA Tomasz Judecki po rozpoznaniu w dniu 23 czerwca 2026 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze sprzeciwu G. w W. od decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Opolu z 21 kwietnia 2026 r. nr SKO.40.2545.2025.oś w przedmiocie określenia środowiskowych uwarunkowań realizacji przedsięwzięcia postanawia: odrzucić sprzeciw. UZASADNIENIE G. w W. (zwana dalej "G."), wniosła sprzeciw na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w OpoOdrzucono sprzeciw. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu w składzie następującym: Przewodniczący: sędzia WSA Tomasz Judecki po rozpoznaniu w dniu 23 czerwca 2026 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze sprzeciwu G. w W. od decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Opolu z 21 kwietnia 2026 r. nr SKO.40.2545.2025.oś w przedmiocie określenia środowiskowych uwarunkowań realizacji przedsięwzięcia postanawia: odrzucić sprzeciw. UZASADNIENIE G. w W. (zwana dalej "G."), wniosła sprzeciw na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Opo
Data orzeczenia 23 czerwca 2026
Sąd Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu
Przewodniczący Tomasz Judecki
Rozstrzygnięcie

Odrzucono sprzeciw

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu w składzie następującym: Przewodniczący: sędzia WSA Tomasz Judecki po rozpoznaniu w dniu 23 czerwca 2026 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze sprzeciwu G. w W. od decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Opolu z 21 kwietnia 2026 r. nr SKO.40.2545.2025.oś w przedmiocie określenia środowiskowych uwarunkowań realizacji przedsięwzięcia postanawia: odrzucić sprzeciw.

UZASADNIENIE
G. w W. (zwana dalej "G."), wniosła sprzeciw na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Opolu z dnia 21 kwietnia 2026 r. nr SKO.2545.2025.oś w przedmiocie określenia środowiskowych uwarunkowań realizacji przedsięwzięcia.Na mocy zarządzenia Przewodniczącego Wydziału I, pismem z dnia 28 maja 2026 r., G. została wezwana do uzupełnienia braku fiskalnego sprzeciwu poprzez uiszczenie wpisu sądowego w kwocie 100 zł. Dla dokonania tej czynności wyznaczono siedmiodniowy termin liczony od dnia doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia sprzeciwu.Powyższe wezwanie zostało doręczone G. w dniu 10 czerwca 2026 r. (por. k. 41 akt sąd.).G nie uzupełniła braku fiskalnego do dnia wydania niniejszego postanowienia, co potwierdza zapisek urzędowy w aktach sprawy (por. k. 42 akt sąd.).Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu zważył, co następuje:Zgodnie z art. 64b § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2026 r., poz. 143 ze zm. – dalej jako p.p.s.a.) do sprzeciwu od decyzji stosuje się odpowiednio przepisy o skardze, jeżeli ustawa nie stanowi inaczej.Zgodnie z art. 220 § 1 p.p.s.a. Sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, w tym wypadku sprzeciwu, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Jeżeli pismem tym jest sprzeciw i pomimo wezwania nie zostanie od niego uiszczony należny wpis, na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. w zw. art. 64b § 1 podlega on odrzuceniu przez Sąd.G. odebrała wezwanie do uiszczenia wpisu w dniu 10 czerwca 2026 r., termin do uiszczenia wpisu rozpoczął bieg w dniu 11 czerwca 2026 r. i zakończył się bezskutecznie w dniu 17 czerwca 2026 r. (środa).Wobec powyższego Sąd, działając na podstawie art. 220 § 3 w zw. z art. 64b § 1 p.p.s.a., orzekł jak w sentencji postanowienia.., orzekł jak w sentencji postanowienia.