sygn. I GSK 1046/24 25 września 2025 Naczelny Sąd Administracyjny

Postanowienie - I GSK 1046/24 - Naczelny Sąd Administracyjny - z dnia 25 września 2025

Teza
Umorzono postępowanie przed Naczelnym Sądem Administracyjnym. środki unijne. Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Piotr Pietrasz po rozpoznaniu w dniu 25 września 2025 r. na posiedzeniu niejawnym w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej A. T. Sp. z o.o. w Z. P. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie z dnia 24 kwietnia 2024 r. sygn. akt I SA/Ol 75/24 w sprawie ze skargi A. T. Sp. z o.o. w Z. P. na decyzję Dyrektora Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Olsztynie z dnia 29 listopada 2023
Najważniejsze informacje

W skrócie

Wynik umorzono postępowanie
Przedmiot uiszczenie wpisu sądowego / odrzucenie skargi administracyjnej
Typ sprawy sprawa administracyjna / kontrola aktu administracyjnego
Etap postępowanie administracyjne sądowe / skarga na decyzję lub akt
Tryb posiedzenie niejawne
Tematy
skarga administracyjna kontrola administracyjna
Data orzeczenia 25 września 2025
Sąd Naczelny Sąd Administracyjny
Przewodniczący Piotr Pietrasz
Rozstrzygnięcie

Umorzono postępowanie przed Naczelnym Sądem Administracyjnym

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Piotr Pietrasz po rozpoznaniu w dniu 25 września 2025 r. na posiedzeniu niejawnym w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej A. T. Sp. z o.o. w Z. P. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie z dnia 24 kwietnia 2024 r. sygn. akt I SA/Ol 75/24 w sprawie ze skargi A. T. Sp. z o.o. w Z. P. na decyzję Dyrektora Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Olsztynie z dnia 29 listopada 2023 r. nr 294/OR14/2023 w przedmiocie przyznania pomocy finansowej producentowi rolnemu, który dokonał sprzedaży pszenicy lub gryki i któremu zagraża utrata płynności finansowej spowodowana agresją Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy postanawia: 1. umorzyć postępowanie przed Naczelnym Sądem Administracyjnym; 2. zwrócić A. T. Sp. z o.o. w Z. P. ze środków budżetowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie uiszczony wpis sądowy od skargi kasacyjnej w wysokości 100 (sto) złotych.

UZASADNIENIE
Pełnomocnik skarżącej kasacyjnie A. T. S. z o.o. w Z. P. pismem z 27 sierpnia 2025 r. (data wpływu do Naczelnego Sądu Administracyjnego 1 września 2025 r.) cofnął skargę kasacyjną od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie z 24 kwietnia 2024 r., sygn. akt I SA/Ol 75/24.Naczelny Sąd Administracyjny uznając, że cofnięcie skargi kasacyjnej jest skuteczne i dopuszczalne, na podstawie art. 60 i art. 161 § 1 pkt 1 w związku z art. 193 oraz art. 232 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2024 r. poz. 935), orzekł jak w sentencji.