Wyrok z 12 grudnia 2022, sygn. II K 37/22
Sygn. akt: II K 37/22
WYROK
W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
Dnia 12 grudnia 2022 roku
Sąd Rejonowy w Toruniu II Wydział Karny w składzie:
Przewodniczący: Sędzia Tomasz Łętowski
Protokolant: st. sekr. sąd. Małgorzata Kroskowska
w obecności -------
po rozpoznaniu
sprawy:
M. M. (1) s. A. i B. z domu N.
ur. (...) w B.
oskarżonego o to, że:
w okresie od 02 października 2021r godz. 20.00 do 03 października 2021r godz. 7.30 w T. woj. (...)- (...) powiat T. w kaplicy szpitalnej (...) przy ul. (...) (...) znieważył miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych poprzez usunięcie ze ścian krzyża i obrazu z postaciami (...) , oderwał z krzyża i wyrzucił z kaplicy figurę (...), powodując jego popękanie , powyrywał strony z (...), zabrudził substancją koloru czerwonego i brunatnego obrus na ołtarzu, oderwał palce z figurki (...)
tj. o przestępstwo z art. 196 kk
I)
oskarżonego
M. M. (1)
uznaje winnym popełnienia zarzucanego mu czynu i za to na podstawie art. 196 kk wymierza mu karę
10 (dziesięciu) miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze po 30 (trzydzieści) godzin miesięcznie;
II) na podstawie art. 63 § 1 kk na poczet orzeczonej kary zalicza oskarżonemu okres zatrzymania od 18 października 2021r godz. 15.00 do dnia 19 października 2021r godz. 12.36 przyjmując , iż jeden dzień pozbawienia wolności jest równoważny dwóm dniom ograniczenia wolności;
III) zwalnia oskarżonego od opłaty, a poniesionymi wydatkami obciąża Skarb Państwa.